Akademia Siatkówki Legii Warszawa wystąpiła w Wiosennym Turnieju Siatkówki

wtorek, 7 Marzec, 2017

W ostatni weekend, 4-5 marca, najmłodsi adepci siatkówki trenujący na co dzień w Akademii Siatkówki Legii Warszawa w Piasecznie wzięli udział w Wiosennym Turnieju Siatkówki, który odbył się w Szkole Podstawowej nr. 321 przy ulicy Szadkowskiego 3 w Warszawie. Rywalizacja wśród warszawskich drużyn zaplanowana była na 2 dni. W sobotę rywalizowały dziewczynki, natomiast w niedziele chłopcy.

Akademia na turnieju 09Rywalizację rozpoczęły dziewczynki z rocznika 2008, które w konkurencji rzucanki siatkarskiej zajęły 7 miejsce. Dziewczynki z rocznika 2005 w zawodach dwójek siatkarskich zajęły 1 miejsce, a dodatkowo Kinga Kania została wybrana zawodniczką turnieju. Kolejną konkurencją do której przystąpiła Akademia Legii była rywalizacja czwórek dziewcząt z rocznika 2004, które zajęły 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili chłopcy. Dwa zespoły chłopców z rocznika 2008 w konkurencji rzucanki siatkarskiej zajęły kolejno 4 miejsce i 8 miejsce. W turnieju dwójek z rocznika 2006 Akademia Legii wystawiła dwie drużyny, które zajęły 1 i 3 miejsce, a dodatkowo Janek Wasiak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju z tego rocznika. Natomiast w konkurencji dwójek chłopców z rocznika 2005 Akademię reprezentowały 3 drużyny, które zdobyły również 1 i 3 miejsce, a Mateusz Stybiński został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju z tego rocznika. W turnieju czwórek z rocznika 2004 drużyna legionistów zajęła 4 miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju – tutaj!

Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w turnieju oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przeprowadzenie zawodów. Szczególne podziękowania i wielkie brawa należą się bohaterom tego turnieju, czyli dzieciom i ich trenerom.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby aby ich dzieci poprzez zabawy z piłką aktywnie spędzały czas, a przy tym poznawały tajniki gry w siatkówkę, zapraszamy na zajęcia organizowane przez nasze Akademie Siatkówki Legii Warszawa. Zajęcia odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów na nowoczesnych obiektach sportowych. Program dostosowany jest do wieku uczestników, a w treningach uczestniczyć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Autor: Marcin Brykała, Robert Wójtowicz

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea