Rozpoczynamy walkę o 1 ligę!

wtorek, 28 Luty, 2017

W najbliższy weekend rozpoczynamy bój o awans do 1 ligi! W sobotę, 4 marca, w I rundzie fazy play-off, siatkarze Legii zagrają przeciwko AZS UWM II Olsztyn. Początek starcia o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4.

04_fb

„Wojskowi” rundę zasadniczą sezonu 2016/2017 zakończyli na 5 miejscu. W porównaniu z poprzednim rokiem legioniści zajęli tę samą pozycję na koniec sezonu. W tym roku po zmianach regulaminu i awansie do fazy play-off aż 8 zespołów, Legia Warszawa pozostaje w grze. Ciężko jednoznacznie ocenić jak duży progres poczynili stołeczni siatkarze względem poprzedniego sezonu. Byli zespołem nieobliczalnym, jak stwierdził przed meczem z Energią Ostrołęka trener drużyny przeciwnej. Warszawianie potrafili postawić się zdecydowanie mocniejszym zespołom, ale… potrafili także zgubić koncentrację i stracić punkty ze słabszymi rywalami. Dużej ambicji i chęci naszym zawodnikom nie można odmówić, ale czasem widoczny był brak doświadczenia w trudnych momentach, a szczególnie chłodnej głowy. Legioniści w 22 meczach zdobyli 39 punktów, wygrywając 51 setów i oddając 40. Zabrakło tylko 4 punkty do 4 miejsca i… zamiany ról w tym dwumeczu w ramach I rundy play-off.

Akademicy z Olsztyna weszli w sezon bardzo dobrze i już w pierwszej kolejce zostali liderem rozgrywek, którym pozostawali przez 3 kolejki. W 4 serii spotkań spadli z pozycji lidera na 3 miejsce w czym duży udział mieli siatkarze… Legii, którzy pokonali u siebie zawodników AZS UWM II Olsztyn 3:2. Na koniec rundy zasadniczej zajęli 4 miejsce, które daje im przewagę w postaci rozgrywania drugiego meczu na własnym parkiecie i jeżeli potrzebny będzie również „złotego seta”. Akademicy, praktycznie do końca walczyli z zespołem BAS-u Białystok o zajęcie ostatniego miejsca na podium na koniec tej części sezonu. Zaskakująca porażka w 22 kolejce z Huraganem Wołomin oraz zwycięstwo BAS-u z Legią ustaliły końcowy wygląd czołówki tabeli. AZS UWM w 22 spotkaniach wygrał 15 spotkań i przegrał 7. W spotkaniach domowych rundy zasadniczej, żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć Twierdzy Olsztyn. W 11 rozegranych spotkaniach odnieśli oni 11 zwycięstw! Jednak, każda seria ma swój koniec i miejmy nadzieję, że wydarzy się to już w I rundzie rundy play-off.

Historia pojedynków Legii Warszawa i AZS UWM II Olsztyn na drugoligowych parkietach jest bardzo bogata. Obecny zespół, od swojej reaktywacji, potykał się z AZS UWM II Olsztyn już 6-krotnie. W pierwszym sezonie 2014/2015 legioniści wygrali u siebie 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21) oraz przegrali na wyjeździe 1:3 (20:25, 25:20, 19:25, 21:25). W kolejnym sezonie zawodnicy z Warszawy i Olsztyna również podzielili się wygranymi. AZS wygrał u siebie 3:2 (23:25, 20:25, 25:17, 25:23, 15:10), natomiast Legia wygrała w Warszawie 3:1 (25:14, 27:29, 25:17, 25:22). W tym sezonie, w 4 kolejce, górą byli legioniści, którzy wygrali u siebie 3:2 (25:20, 25:22, 21:25, 21:25, 15:11). Natomiast w serii rewanżowej wygrali olsztynianie 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:19). Co ciekawe, w pojedynkach tych zespołów, nigdy jeszcze nie wygrali goście, zawsze zwycięsko z potyczek wychodzili gospodarze. Miejmy nadzieję, że w najbliższym spotkaniu również tak się stanie! Przypomnijmy, zespoły rozegrają między sobą dwa mecze plus ewentualnie „złoty set” po drugim spotkaniu. Ten będzie rozgrywany w sytuacji, w której rywalizacja w dwóch meczach zakończy się remisem punktowym, czyli zwycięstwem obu drużyn za 3 punkty (3:0 lub 3:1) lub 2 punkty (zwycięstwo 3:2). Gospodarzem pierwszego meczu jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. Oba spotkanie zapowiadają się bardzo emocjonująco.

Celem Legii na mecz z AZS UWM II Olsztyn jest tylko zwycięstwo! Zapraszamy wszystkich kibiców Legii do wspierania naszych siatkarzy na żywo w hali. Przyjdźcie i głośnym dopingiem ponieście naszych zawodników do zwycięstwa. Mocno Legia! Pamiętajcie, w tym roku obchodzimy 70-lecie założenia Sekcji Siatkówki Legii Warszawa, nawiążmy do najlepszych czasów sekcji, gdy hala pękała w szwach!! Dla tych którzy nie będą mogli stawić się osobiście zapraszamy do śledzenia naszej relacji na FB! prosto z hali, czytania materiałów pomeczowych oraz obejrzenia fotogalerii.

Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 5 zł. Dzieci do 7. roku życia wchodzą na mecz bezpłatnie, pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet. Sprzedaż biletów prowadzona będzie od 16:00 przy wejściu do hali.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy mecz I rundy play-off we własnej hali w sobotę, 4 marca, o godz. 17.00!!

Autor: Marcin Brykała

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea