Legia wygrywa I Memoriał Tomasza Sadury w Kozienicach

poniedziałek, 27 Luty, 2017

W sobotę 25 lutego siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli w turnieju piłki siatkowej mężczyzn – I Memoriale Tomasza Sadury rozgrywanym w Kozienicach. Zawody były dobrym przetarciem i podtrzymaniem rytmu meczowego przed zbliżającą się walką w fazie play-off o awans do 1 ligi. W turnieju poza Legią brały udział dwie drużyny również drugoligowe – gospodarze turnieju KKS Kozienice oraz Avia Świdnik. Specjalną atrakcją zawodów był mecz przyjaciół Tomasza, podczas którego na parkiecie zmierzyło się kilka pokoleń kozienickich miłośników siatkówki.

legiavsmiedzyrzec (56)Legioniści przystąpili do turnieju w pełnym składzie. W pierwszym spotkaniu turnieju zmierzyli się gospodarze i siatkarze ze stolicy. Dwa pierwsze sety legioniści wygrali kolejno do 19 i 20 punktów, w trzecim lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 25:22. W czwartym secie znowu lepsi byli „Wojskowi”, którzy wygrali całe spotkanie 1:3 (19:25, 19:25, 25:22, 21:25).

W kolejnym spotkaniu rywalizowali ze sobą siatkarze Avii Świdnik i ponownie Legii Warszawa. Na początku pierwszego seta stołeczna ekipa zdobyła ogromną przewagę (10:3) i wydawało się, że cały mecz okaże się spacerkiem. Siatkarze z Lubelszczyzny postawili się legionistom i to oni po tie-breaku wygrali spotkanie 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:21, 18:16).

W trzecim meczu turnieju kozieniczanie wygrali z zespołem Avii Świdnik 3:0 (25:19, 28:26, 25:19) co pozwoliło im na zajęcie drugiego miejsca w turnieju, natomiast siatkarzom Legii Warszawa dało zwycięstwo w całym turnieju. Zawody należy ocenić bardzo pozytywnie. Ciekawe mecze, dramaturgia, walka do końca, wiele emocji i przede wszystkim dobra zabawa, to wszystko mogli zobaczyć zebrani na hali kibice. A na koniec, około godz. 17:30 rozpoczął się mecz przyjaciół Tomasza Sadury. Mecz miał bardzo sympatyczny przebieg.

Memoriał rozgrywany był pamięci Tomasza Sadura, jednego z założycieli KKS-u Kozienice, który powołano 1 września 2005 roku. Był także jego pierwszym prezesem (w latach 2005-2009), później był członkiem zarządu klubu. W sierpniu 2014 roku zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Miał 51 lat.

Autor: Marcin Brykała, źródło: Kozienice24