AZS UWM II Olsztyn w I rundzie play-off

środa, 22 Luty, 2017

W ostatnią sobotę siatkarze Legii Warszawa zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2016/2017. W tabeli zajęli 5 miejsce z 14 zwycięstwami w 22 spotkaniach. Na koniec poprzedniego sezonu legioniści również uplasowali się na 5 miejscu (po rundzie play-off). W tym sezonie do fazy play-off o awans do 1 ligi awansowało 8 drużyn. Z tego grona zostaną wyłonione dwa najlepsze zespoły grupy, które w III rundzie zagrają w turnieju półfinałowym z najlepszymi zespołami z pozostałych 5 grup.

Play-off

W I rundzie play-off zespoły od miejsc 1-4 zagrają kolejno z zespołami z miejsc 8-5. Pary I rundy wyglądają następująco:

Lesan Halinów – MOS Wola Warszawa
Huragan Międzyrzec Podlaski – Energa Ostrołęka
Metro Warszawa – BAS Białystok
Legia Warszawa – AZS UWM II Olsztyn

Zespoły rozegrają między sobą dwa mecze plus ewentualnie „złoty set” po drugim spotkaniu. Ten będzie rozgrywany w sytuacji, w której rywalizacja w dwóch meczach zakończy się remisem punktowym, czyli zwycięstwem obu drużyn za 3 punkty (3:0 lub 3:1) lub 2 punkty (zwycięstwo 3:2).

Przykład I: Drużyna A vs Drużyna B: I mecz 3:0, II mecz 1:3.
Drużyna A – 3 punkty po dwóch meczach
Drużyna B – 3 punkty po dwóch meczach
Złoty Set jest rozgrywany.

Przykład II: Drużyna A vs Drużyna B: I mecz 3:0, II mecz 2:3
Drużyna A – 4 punkty po dwóch meczach
Drużyna B – 1 punkt po dwóch meczach.
Złoty set nie jest rozgrywany – awans uzyskuje Drużyna A.

Gospodarzem pierwszego meczu jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. W naszym przypadku pierwszy mecz odbędzie się u nas 4 marca o godz. 17.00 w hali przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4. Drugie spotkanie rozegrane zostanie w Olsztynie 11 marca.

Zwycięzcy dwumeczy przechodzą do II rundy, natomiast przegrani rywalizować będą o miejsca 5–8. W II rundzie zwycięzcy zagrają między sobą do dwóch wygranych spotkań. Gospodarzem pierwszego meczu – 25 marca będzie zespół, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. Natomiast rewanż odbędzie się 01-02 kwietnia. Pary spotkań o awans do półfinału play-off o awans do 1 ligi wyglądają następująco:

Legia/AZS – Lesan/MOS
Metro/BAS – Huragan MP/Energa

Zwycięzcy tych spotkań kwalifikują się do turnieju półfinałowego w rundzie III. Natomiast przegrani w rundzie II rozegrają mecze o miejsce 3. Rozegrany zostanie dwumecz plus ewentualnie „złoty set”. Pierwsze spotkanie planowane jest na 8 kwietnia na parkiecie zespołu, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. Natomiast rewanż odbędzie się 22 kwietnia.

Zespoły, które przegrały w I rundzie spotkań walczyć będą między sobą o miejsca 5-8 na koniec sezonu 2016/2017. Rozegrany zostanie dwumecz, a w przypadku remisu dodatkowy „złoty set”. Pierwsze spotkania odbędą się 25 marca na boisku zespołu, który zajął niższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Natomiast rewanże zostaną rozegrane 1 kwietnia.

W III rundzie, zwycięzcy tych spotkań rozegrają dwumecz i ewentualnie “złoty set” o miejsca 5-6, natomiast przegrani walczyć będą o miejsca 7-8 na koniec sezonu. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną 8 kwietnia a spotkania rewanżowe 22 kwietnia. Wówczas poznamy już końcową tabelę II Ligi Grupy 2.

Nasi siatkarze swoje najbliższe spotkanie rozegrają w następną sobotę 4 marca o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4, a przeciwnikiem będzie zespół AZS UWM II Olsztyn. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Przyjdźcie i wesprzyjcie naszych zawodników w walce o awans do 1 ligi!

Autorzy: Marcin Brykała, Michał Trybusz