Rozpoczęło się zimowisko Akademii Siatkówki Legii w Pomiechówku

wtorek, 21 Luty, 2017

W ostatnią niedzielę 19 lutego rozpoczął się obóz zimowy dla najmłodszych adeptów siatkówki trenujących w Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Zimowisko potrwa 7 dni do 26 lutego i odbywa się w Pomiechówku w województwie mazowieckim.

Akademia

Podopieczni Akademii Siatkówki Legii Warszawa w trakcie letniego obozu w Puławach, 2016 rok

Grupa obozowiczów to głównie dzieci ze szkółki Legii w Piasecznie, ale także ze szkółek na Bielanach i Pradze. Treningi odbywają się dwa razy dziennie na nowoczesnych obiektach sportowych plus bieganie w terenie na świeżym powietrzu. Obóz zimowy to nie tylko trening ale przede wszystkim wspaniała zabawa, okazja do nauki współpracy w grupie, czy odpowiedzialności. W planach są także liczne wycieczki, lodowisko oraz pracownie multimedialne.

Zajęcia odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów – Roberta Wójtowicza i Doroty Świeniewicz. Robert Wójtowicz to były zawodnik MKS i AZS Lublin, od wielu lat trener siatkówki, główny trener Akademii Siatkówki Legii Warszawa w Piasecznie. Dorota Świeniewicz, wieloletnia reprezentantka Polski, która w biało-czerwonych barwach rozegrała 325 spotkań. Jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek – Mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku, najlepsza siatkarka Europy 2005 roku, nie wspominając już o sukcesach klubowych.

Jak widać dzieci biorące udział w zajęciach mają od kogo się uczyć i brać przykład. Już niedługo zdjęcia z obozu. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i konta na facebooku!

Autor: Marcin Brykała

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea