3 punkty w zderzeniu z Czołgiem

niedziela, 22 Styczeń, 2017

Legia Warszawa pokonała 3:1 Czołg AZS UW w meczu 18. kolejki rozgrywek II ligi. Dzięki temu zwycięstwu, „Wojskowi” awansowali na 5. miejsce w tabeli.

Skład

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Po udanych atakach i dzięki większej dokładności w grze podopieczni Pawła Rzepińskiego prowadzili 8:4. W tym momencie w poczynania legionistów wkradło się rozluźnienie, co błyskawicznie wykorzystali goście obejmując prowadzenie, którego nie oddali do końca partii, którą wygrali 25:21.

Przebieg kolejnych setów wyglądał dość podobnie – wyrównana walka przez początkową fazę seta, a potem gospodarze włączali drugi bieg i odskakiwali na 2-3 punkty. W drugim secie walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Goście prowadzili już nawet 22:21 i gdy wydawało się że mogą wygrać tę partię, legioniści przejęli inicjatywę, dzięki czemu końcówka seta była bardzo emocjonująca. Najbardziej doświadczony zawodnik „Wojskowych” Paweł Kaczorowski najpierw udanie zakończył akcję zespołu doprowadzając do remisu, a następnie silną zagrywką sprawiał dużo kłopotu gościom odrzucając ich od siatki. Po dwóch nieudanych atakach zawodników AZS-u – atak w antenkę i blok kapitana Mariusza Godlewskiego, siatkarze Legii wyszli na prowadzenie 24:22. Goście zdołali zdobyć jeszcze 1 punkt po błędzie zagrywki, ale atak Godlewskiego zakończył tę partię spotkania doprowadzając do remisu w setach 1:1.

Początek trzeciego seta spotkania był bardzo wyrównany, a walka toczyła się punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć większej ilości punktów w jednej serii. Bardziej skuteczniejsi w atakach z piłek obronionych byli gospodarze, którzy wyszli nawet na 3 punktowe prowadzenie 20:17. W tej części seta do głosu doszli goście, którzy zbliżyli się do legionistów na 1 punkt – 23:22, ale to wszystko na co ich było stać. Legioniści wygrali III partię spotkania 25:22.

Czwarty i zarazem ostatni set spotkania, rozgrywany był pod dyktando siatkarzy Legii, którzy uzyskali kilkupunktowe prowadzenie i przy stanie 20:16 byli bliżej zdobycia upragnionych 3 punktów. Końcówka seta, podobnie jak poprzednie, była dość zacięta i gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Dzięki uzyskanej przewadze we wcześniejszej fazie tego seta to legioniści wygrali 25:21. Trzy partie padły łupem Legii, dzięki czemu „Wojskowi” zainkasowali niezwykle cenne 3 punkty do ligowej tabeli.

Dzięki porażce 2:3 Metra Warszawa z Energą Omis Ostrołęka, Legia awansowała na 5. miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko 4 kolejki. Następny mecz już w najbliższą sobotę – 28 stycznia o godz. 17.00. W hali przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4 rywalem Legii będzie MUKS Huragan Wołomin. Serdecznie zapraszamy!!!