Energa – Legia 3:2 – Punkt na trudnym terenie

czwartek, 19 Styczeń, 2017

W spotkaniu 17. kolejki II ligi siatkarzy, zespół Legii Warszawa przegrał z Energą Ostrołęka 3:2 (25:15, 21:25, 31:29, 21:25, 15:12). Spotkanie dostarczyło licznie zebranym i głośno dopingującym kibicom pełno emocji. Mecz miał sporą dramaturgię, były ciekawe wymiany na boisku oraz kontrowersje sędziowskie.

Energa - Legia 3-2W spotkaniu wyjazdowym, rozgrywanym wyjątkowo w środku tygodnia, legioniści oprócz zdobycia kolejnych punktów, mogli przełamać trwającą od 10 lat (!!!) serię meczów bez zwycięstwa z zespołem z Ostrołęki. Zadanie udało się wykonać tylko częściowo, ponieważ z trudnego terenu siatkarze wyjeżdżają z 1 punktem.

W pojedynek lepiej weszli gospodarze, którzy od początku atakami ze skrzydeł wyprowadzili zespół na prowadzenie. Legioniści ulegli w pierwszym secie 25:15. W drugim secie lepiej zaczęli grać „Wojskowi” niesieni dopingiem licznie zebranych swoich kibiców. Pomimo słabszego początku tej partii, legioniści zdołali odskoczyć w połowie partii i wygrać tego seta 25:21.

Najbardziej zaciętą partią meczu był 3. set. Od samego początku przewagę mieli siatkarze ze stolicy. Prowadzili przez sporą część seta, doprowadzając do stanu 24:22. 2 punkty i piłka setowa dla przeciwników zmotywowała zawodników gospodarzy, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wygrali seta 31:29 zachowując więcej zimnej krwi przy decydujących piłkach. Zawodnicy Legii podrażnieni wypuszczeniem z rąk praktycznie wygranego seta, do czwartego przystąpili bardzo bojowo i od początku mieli zdecydowaną przewagę, którą udokumentowali wygraną do 21.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-break. Lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni szybko wyszli na prowadzenie 6:1. Po zmianie stron przy wyniku 8:4, do głosu doszli legioniści, którzy odrobili straty doprowadzając do remisu po 11. Na niewiele to się zdało, gdyż skuteczniejszy w końcówce byli ostrołęczanie, którzy wygrali tego seta 15:12, a cały mecz 3:2. Legioniści postawili naprawdę trudne warunki gospodarzom, walcząc do ostatnich chwil tego ponad 2-godzinnego pojedynku z wiceliderem tabeli. „Wojskowi” przez całe spotkanie mogli liczyć na głośne wsparcie licznie zebranej grupy kibiców.

Następny mecz siatkarze Legii Warszawa rozegrają już 21-go stycznia u siebie w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4. Przeciwnikiem będzie zespół Czołg AZS Uniwersytet Warszawski, a początek spotkania zaplanowany jest na godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!! Wesprzyjcie naszych siatkarzy w walce o jak najwyższą lokatę przed fazą play-off w walce o AWANS do I LIGI!!

Autor: Marcin Brykała