Tradycyjnie gospodarze górą

poniedziałek, 9 Styczeń, 2017

Niestety, siatkarze Legii Warszawa rozpoczęli 2017 rok od porażki 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:19) w spotkaniu z AZS UWM II Olsztyn na wyjeździe. Legioniści przystąpili do meczu osłabieni brakiem 3 zawodników z pierwszej szóstki. Seria zwycięstw gospodarzy w pojedynkach między tymi zespołami została podtrzymana.

Legioniści na wyjazd do Olsztyna wybrali się w dość okrojonym składzie. Zabrakło kapitana Mariusza Godlewskiego, którego w tej roli zastąpił Paweł Kaczorowski. Nieobecni byli także środkowy Dariusz Staniszewski oraz rozgrywający Kamil Szewczyk. Natomiast w warszawskiej drużynie zadebiutował środkowy Tomasz Bulczyk. Tak osłabiona Legia z jednym tylko rezerwowym Jakubem Kocem przystąpiła do sobotniego pojedynku z wyżej notowanym rywalem. Od początku spotkania oba zespoły grały bardzo skutecznie w ataku i mogliśmy oglądać zaciętą walkę punkt za punkt. Jednak to rezerwy Indykpol AZS-u Olsztyn występującego w PlusLidze wyszły pierwsze na wyższe prowadzenie 10:6 po dobrej zagrywce Marcina Ociepskiego. „Wojskowi” walczyli i po mocnych serwisach Mateusza Grodzickiego doprowadzili do remisu po 15. W końcowej zaciętej partii pierwszego seta zaczął grać olsztyński blok i to on zaważył na wygraniu seta przez olsztynian 25:23.

Druga odsłona gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Walka punkt za punkt i pierwszą przewagę uzyskali akademicy 10:8. Po raz kolejny, po silnych zagrywkach Grodzickiego, legioniści wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie 17:13. Przewaga ta uśpiła legionistów i AZS zaczął odrabiać straty. Ostatecznie to gospodarze wygrali tego seta 25:19.

Roztrwoniona przewaga w drugim secie, podziałała motywująco na siatkarzy Legii, którzy w trzeciej części pojedynku dominowali nad rywalami skutecznością gry w ataku. Bardzo dobra postawa kapitana Legii w tym meczu, Pawła Kaczorowskiego, przyczyniła się do zwycięstwa w tym secie 25:23.

Czwarty set to już dominacja olsztynian, którzy szybko uzyskali i długo utrzymywali trzypunktową przewagę. Legioniści próbowali walczyć, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy 25:19. Przerwa świąteczna wpłynęła negatywnie na siatkarzy ze stolicy i trzy punkty pozostały w Olsztynie. Siatkarze AZS-u zrewanżowali się zawodnikom warszawskiej Legii za porażkę z pierwszej rundy fazy zasadniczej. Podtrzymana została także seria zwycięstw gospodarzy w pojedynkach akademików z „Wojskowymi”. Od reaktywacji Sekcji Siatkówki Legii Warszawa w 2014 roku, oba zespoły potykały się ze sobą 5-krotnie i zawsze wygrywali gospodarze. Sobotni mecz był zatem szóstym pojedynkiem z szóstym zwycięstwem gospodarzy.

Następny mecz siatkarze Legii Warszawa rozegrają 14-go stycznia u siebie w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4. Przeciwnikiem będzie zespół UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska, a początek spotkania zaplanowany jest na godz. 17.00. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, abyście pomogli naszym siatkarzom rozpocząć nowy rok we własnej hali tak jak zakończyli stary 2016 rok… przekonywującym zwycięstwem!

Autor: Marcin Brykała