Wygrywamy za 3 punkty!

niedziela, 4 Grudzień, 2016

W 12. kolejce II ligi mężczyzn Legia Warszawa podejmowała na własnym parkiecie wicelidera ligi – MOS Wolę Warszawa. „Wojskowi” zdołali zrewanżować się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie, pokonując zawodników z Woli 3:1.

Mecz zaczął się od wyrównanej walki, w połowie seta MOS wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Legionistom udało się jednak dogonić rywali, a w końcówce to Legia dominowała na parkiecie i pewnie pokonała przeciwników do 21. Niestety w trakcie pierwszego seta przykrej kontuzji doznał rozgrywający „Wojskowych” Kamil Szewczyk. Swoich sił spróbował jeszcze na początku drugiego seta, lecz ból na tyle silny, że nie dał rady grać. Szewczyka od początku sezonu prześladuje pech, dopiero co wrócił do zespołu po innej kontuzji. Mamy nadzieję, że tym razem uraz nie okaże się poważny i szybko wróci do gry.

Po skręceniu kostki do gry po kilku meczach przerwy powrócił Paweł Kaczorowski. Jednak jego forma okazała się jeszcze nie wystarczająca. Na boisku zastąpił go Jakub Koc. Druga odsłona meczu mimo, że zaczęła się dobrze dla gospodarzy (6:2), później potoczyła się pod dyktando zawodników MOS-u Wola. Podopieczni trenera Wójcika wygrali wysoko, bo do 17.

Dwie kolejne partie miały bardzo podobny przebieg. Zawodnicy z wolskiego klubu wypracowywali sobie na początku wysoką i bezpieczną przewagę. W obu setach nic nie wskazywało na to, że coś może się zmienić. Wtedy Legioniści wskakiwali na wyższy bieg. Zdobywali punkty seriami, aby w końcu cieszyć się z wygranej i w trzecim i w czwartym secie.

Legia Warszawa – MOS Wola Warszawa, 3:1 (25:21, 17:25, 25:20, 25:22)

Legia: Rosa, Kaczorowski, Staniszewski, Szewczyk, Godlewski, Sęk, Cybulski (libero) oraz Górski, Koc, Słowiński (libero), Grodzicki, Buczek.

Za tydzień Legia zagra na wyjeździe z Centrum Augustów. Na Naddnieprzańską zapraszamy 17 grudnia na mecz z Lesanem Halinów. Start o godzinie 17.00