Udział Akademii Siatkówki Legii Warszawa w turnieju na Mokotowie

poniedziałek, 28 Listopad, 2016

W sobotę, 26 listopada, w Uczniowskim Klubie Sportowym „Trzystasiódemka” na Mokotowie rozegrano turniej rzucanki siatkarskiej dwójek dla dzieci z klas 0-3 oraz turniej minisiatkówki dla dziewcząt klas 4-6. W turnieju udział wzięli chłopcy i dziewczynki trenujący w Akademii Siatkówki Legii Warszawa.

turniej akademii

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali w turnieju rzucanki siatkarskiej – gry, w której dzieci zamiast odbijać piłki, łapią ją w obie dłonie, a następnie przerzucają przez siatkę. Gra ta rozwija koordynację ruchową na boisku, uczy chwytu piłki czy rzucania do siebie ponad siatką. Jest pierwszym etapem przygotowania najmłodszych dzieci do gry w siatkówkę. Natomiast dziewczynki z roczników 2004-2006 rywalizowały w turnieju minisiatkówki. Pojedynki rozgrywane były w zespołach dwuosobowych na zmniejszonym boisku, z mniejszą piłką, którą można było odbijać dowolną częścią ciała.

Rywalizacja w trakcie spotkań była zacięta i emocjonująca, iście jak podczas spotkań zawodowych siatkarek Orlen Ligi i siatkarzy PlusLigi. Należy podkreślić, że najważniejszym zadaniem turnieju była popularyzacja siatkówki wśród najmłodszych, ale przede wszystkim jednak popularyzacja aktywnego spędzania czasu i zabaw z piłką.

Poniżej miejsca na podium w poszczególnych kategoriach:

Rzucanka siatkarska:

Roczniki 2009 i 2010 (Klasy 0-1):

I miejsce: UKS 307

II miejsce: AGS Marki

III miejsce: UKS 307

Roczniki 2007 i 2008 (Klasy 2-3):

I miejsce: UKS Irzyk

II miejsce: Akademia siatkówki Legia Warszawa

III miejsce: Akademia siatkówki Legia Warszawa

 

Minisiatkówka dziewcząt:

Rocznik 2006 (Klasy 4):

I miejsce – UKS Irzyk

II miejsce – UKS Irzyk

III miejsce – UKS 321

Rocznik 2005 (Klasy 5):

I miejsce – Akademia siatkówki Legia Warszawa

II miejsce – UKS 321

III miejsce – UKS 307

Rocznik 2004 (Klasy 6):

I miejsce – SP 65

II miejsce – Akademia siatkówki Legia Warszawa

III miejsce – UKS 321

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do wzięcia udziału w turnieju oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przeprowadzenie zawodów. Szczególne podziękowania i wielkie brawa należą się bohaterom tego turnieju, czyli dzieciom i ich trenerom.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby aby ich dzieci poprzez zabawy z piłką aktywnie spędzały czas, a przy tym poznawały tajniki gry w siatkówkę, zapraszamy na zajęcia organizowane przez nasze Akademie Siatkówki Legii Warszawa. Zajęcia odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów na nowoczesnych obiektach sportowych. Program dostosowany jest do wieku uczestników, a w treningach uczestniczyć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce: Akademia.

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea