Walczymy o najlepszą czwórkę!

czwartek, 18 Luty, 2016

17 kolejek rozgrywek grupy IV, II ligi już za nami. Do końca fazy zasadniczej pozostała jedna seria spotkań. W najbliższą sobotę Legia Warszawa zmierzy się w Międzyrzecu Podlaskim z tamtejszym Huraganem. Mecz ten może zadecydować o tym czy Legia zagra w najlepszej czwórce.

Najlepszą pozycję przed fazą play-off zagwarantował sobie zespół SKS Hajnówka. O pozostałe miejsca w fazie play-off rywalizują 4 zespoły zajmujące dalsze miejsca w tabeli:

  1. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – 31 pkt.
  2. BAS Białystok – 30 pkt.
  3. Metro Warszawa – 29 pkt.
  4. Legia Warszawa – 26 pkt.

Sobotni mecz będzie ważny zarówno dla gospodarzy – Huraganu Międzyrzec Podlaski, jak i Legii. Zwycięstwo gospodarzy za 3 punkty (3:0, lub 3:1) sprawi, że Huragan do najlepszej czwórki awansuje z drugiej pozycji. Zwycięstwo 3:2 gospodarzy lub porażka zapewni im wprawdzie awans do fazy play-off, ale ostateczne miejsce uzależnione będzie od wyniku BAS Białystok i Metra Warszawa.

Czego potrzeba, aby Legia awansowała do najlepszej czwórki?

Pierwszy warunek to zwycięstwo za 3 punkty z Huraganem. Drugi to przegrana za 3 punkty lokalnego rywala – Metra Warszawa. Metro gra u siebie z Huraganem Wołomin, który dzięki dobrej postawie w drugiej fazie rozgrywek ma jeszcze szanse na utrzymanie w lidze.

Spełnienie obu warunków sprawi, że zarówno Legia, jak i Metro będą miały 29 punktów po fazie zasadniczej. Przy równym bilansie punktów o miejscu w tabeli decydować będzie stosunek setów, a ten w każdym wariancie przemawia na korzyść Legii.

Nie pozostaje więc nic innego jak walczyć do samego końca o najlepszą czwórkę! Pierwszy mecz z Huraganem Międzyrzec Podlaski rozpoczął fenomenalną serię naszych siatkarzy. Zwycięstwo 3:1 było pierwszym z pięciu jakie w kolejnych meczach zanotowali nasi zawodnicy. Na 9 ostatnich spotkań Legia zwyciężyła w siedmiu. To wszystko sprawia, że sobotnie starcie z Huraganem zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Sobota, 20 lutego, godz. 18:00 KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – Legia Warszawa