Siatkarska Legia ponownie zwycięska!

niedziela, 24 Styczeń, 2016

Po zeszłotygodniowej porażce z SKS-em Hajnówka, w 15. Kolejce zmagań II ligi, siatkarze Legii Warszawa pokonali pewnie i zdecydowanie Metro Warszawa 3:0. Było to szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich spotkaniach. Dzięki niemu, Legia zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli tracąc tylko 3 punkty do wicelidera.

Pierwszy set dostarczył najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w hali przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4. Goście pewnie rozpoczęli mecz i wydawało się, że kontrolują przebieg seta. Przy stanie 17:20 nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty. Pięć punktów z rzędu, emocjonująca końcówka i ostatecznie wygrana do 23.

Drugi i trzeci set miały podobny przebieg. W środkowej fazie seta gospodarze osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą spokojnie utrzymali do samego końca. W trzeciej partii „Wojskowi” nie popełnili błędu ze spotkania z BASem Białystok i pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń. Zwycięstwa do 16 i do 17 pozwoliły na zgarnięcie kolejnych trzech punktów do ligowej tabeli. Pierwsza czwórka jest na wyciągnięcie ręki!

Następny mecz nasza drużyna rozegra 13 lutego. W Wołominie mierzyć się będzie z tamtejszym Huraganem. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż wołominianie mają na swoim koncie passę czterech zwycięstw z rzędu.

Legia Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:23, 25:16, 25:17)