5 spotkań, 15 punktów!!!

sobota, 9 Styczeń, 2016

Fantastyczna seria siatkarzy warszawskiej Legii trwa także w 2016 roku! W pierwszym tegorocznym spotkaniu, nasz zespół pokonał na własnym boisku wicelidera – zespół BAS Białystok 3:1. To piąte zwycięstwo z rzędu i piąte, w którym Legia inkasuje komplet punktów do ligowej tabeli.

Początek meczu nie zwiastował tak dobrego zakończenia. Rywale grali pewnie w ataku i popełniali mniej błędów. W pewnym momencie prowadzili nawet 16:12. Wtedy, dzięki dobrej zagrywce i skutecznej grze w obronie, nasi zawodnicy rozpoczęli pogoń za rywalami. Gracze z Podlasia mieli nawet piłkę setową, ale końcówkę, po raz kolejny, lepiej wytrzymali „Wojskowi”.

Wygrana 26:24 w pierwszym secie uskrzydliła podopiecznych Pawła Rzepińskiego. Drugi set był jedną z najlepszych partii, jakie mieliśmy okazję oglądać w obecnym sezonie. Rywale popełniali mnóstwo błędów i gdyby nie serwisowe pomyłki „legionistów”, zwycięstwo w partii choć i tak okazałe (25:14), byłoby jeszcze bardziej widowiskowe.

Dwa wygrane sety uśpiły nieco czujność „Wojskowych”. Rywale zaczęli grać zdecydowanie lepiej i popełniali mniejszą liczbę błędów, czego nie można powiedzieć o gospodarzach. To spowodowało, że białostocczanie zwyciężyli w tej partii do 19.

Czwarty set pewnie rozpoczęli podrażnieni „legioniści”. Przewaga zawodników Pawła Rzepińskiego stale była powiększana. Ostatecznie gospodarze wygrali seta do 20 i w całym meczu triumfowali 3:1. Piąte zwycięstwo w piątym meczu z rzędu… Wspaniała passa trwa dalej!

Okazja do przedłużenia doskonałej serii już w najbliższą sobotę. Tym razem rywalem w meczu wyjazdowym będzie lider – SKS Hajnówka, który w 13. Serii spotkań odniósł pierwszą porażkę o w obecnych rozgrywkach (2:3 na wyjeździe z UMKS MOS Wola Warszawa)

Legia Warszawa – BAS Białystok 3:1 (26:24, 25:14, 19:25, 25:20)