Trzy sety, trzy punkty!

sobota, 12 Grudzień, 2015

Kolejne zwycięstwo siatkarskiej Legii Warszawa! Tym razem w pokonanym polu, „Wojskowi” pozostawili Czołg AZS UW, wygrywając 3:0. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Pawła Rzepińskiego.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli gospodarze. Czołg AZS UW prowadził w pewnym momencie 10:6, jednak „Legioniści” szybko doprowadzili do remisu. Wyrównana gra z obu stron toczyła się aż do stanu 19:19. Końcówkę dzięki dobrej zagrywce i spokojnej grze „Wojskowi” wygrali zdecydowanie i w pierwszej partii triumfowali 25:21.

Drugi set miał podobny przebieg. Inaczej wyglądała jednak końcówka. Czołg AZS UW prowadził 22:20, miał nawet piłką setową, jednak „Wojskowi” wytrzymali psychicznie ten fragment meczu. Odważna podwójna zmiana trenera Pawła Rzepińskiego, trudna do przyjęcia zagrywka i kolejny set wygrany, tym razem 27:25.

Trzecią partię od początku kontrolowali „Wojskowi”. Konsekwentna, spokojna gra, mniej popełnionych błędów, zagrywka, z którą problem mieli gospodarze – to wszystko spowodowało, że cały czas na tablicy wyników kilka punktów więcej miała po swojej stronie siatkarska Legia. Po skutecznym bloku Mariusza Godlewskiego, nasi siatkarze mogli wznieść ręce w górze w geście triumfu. 25:17 i w całym meczu 3:0.

Tym samym Legia przeskoczyła dzisiejszych rywali w klasyfikacji rozrywek i z dorobkiem 14 punktów zajmuje obecnie 7. miejsce. Seria trzech zwycięstw za 3 punkty to najlepsza passa reaktywowanej przed zeszłym sezonem siatkarskiej sekcji Legii Warszawa. Okazja do jej przedłużenia już w najbliższą sobotę, 19 grudnia, kiedy to o godz. 17:00 nasza drużyna zmierzy się z UMKS MOS Wola Warszawa. Mecz odbędzie się w hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20.

Czołg AZS UW – Legia Warszawa 0:3 (21:25, 25:27, 17:25)