Niezwykle ważny mecz wygrany za 3 punkty!

sobota, 5 Grudzień, 2015

Legia Warszawa nie zwalnia tempa Po zeszłotygodniowym zwycięstwie z zespołem z Międzyrzeca, dzisiaj podopieczni Pawła Rzepińskiego pokonali „sąsiada” w ligowej tabeli, drużynę AZS UWM Olsztyn 3:1. Dzięki temu Legia przesunęła się na 8. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja „Wojskowych”. Przekonywujące zwycięstwo 25:14, warszawianie zawdzięczają głównie doskonałej zagrywce, wykorzystanym kontrom i mniejszej liczbie błędów.

Druga partia dostarczyła najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w hali XXIII LO na warszawskiej Pradze-Południe. Prowadzenie zmieniało się co chwilę. Kiedy wydawało się, że legioniści rozstrzygną losy seta na swoją korzyść dzięki dwóm piłkom setowym, Olsztynianie wykorzystali swoją szansę i po zwycięstwie 29:27 doprowadzili do remisu 1:1.

Trzecia i czwarta partia miały podobny przebieg. Do środkowej fazy seta toczyła się w miarę wyrównana walka, a potem gospodarze odskakiwali na kilka punktów. W dużej mierze to zasługa doskonałej gry w polu serwisowym i w ataku Kamila Pietrzyka, MVP dzisiejszego spotkania. Sety wygrane do 17 i 22 przypieczętowały zwycięstwo „Wojskowych” 3:1 i zdobycie kolejnych 3 punktów do ligowej tabeli.

Tym samym Legia przeskoczyła dzisiejszych rywali w klasyfikacji rozrywek i z dorobkiem 11 punktów zajmuje obecnie 8. miejsce.

Legia Warszawa – AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:14, 27:29, 25:17, 25:22)