3 punkty dla Legii!!!

sobota, 28 Listopad, 2015

Zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz IX. kolejki II ligi, w którym Legia Warszawa pokonała Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1.

Po wyrównanym początku pierwszej odsłony, „Wojskowi” szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę. Doskonała postawa w bloku spowodowała, że w pewym momencie Legia prowadziła 9 punktami (22:13). Ostatecznie set zakończył się pewnym zwycięstwem 25:20.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg, ale tym razem to goście szybko wyszli na zdecydowane prowadzenie. Pomimo ambitnej postawy Legii, naszym zawodnikom nie udało się zniwelować przewagi i w całej partii to goście triumfowali 25:16.

Trzeci set w odróżnieniu do poprzednich dwóch był najbardziej wyrównany. Obie drużyny walczyły punkt za punkt. W końcówce więcej krwi zachowali gospodarze i po fantastycznej serii przy zagrywce Daniela Rosy nasz zespół wyszedł na prowadzenie 22:18. Ostatecznie podopieczni Pawła Rzepińskiego wygrali całego seta 25:21 i objęli prowadzenie 2:1.

W czwartej partii nasi zawodnicy kontrolowali przebieg gry i grając coraz bardziej swobodnie pewnie zmierzali po zwycięstwo w secie i w całym meczu. Ten cel udało się osiągnąć i podopieczni Pawła Rzepińskiego zwyciężyli 25:18, dzięki czemu zainkasowali tak potrzebne 3 punkty do ligowej tabeli.

Następne spotkanie już 5 grudnia , a rywalem naszego zespołu będzie AZS UWM II Olsztyn.

Legia Warszawa – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 (25:20, 16:25, 25:21, 25:18)