Kolejny punkt po wyrównanej walce

wtorek, 6 Październik, 2015

Tak jak przed tygodniem w Olsztynie, również dzisiaj tie-break rozstrzygnął rywalizację Legii Warszawa i Czołgu AZS UW. Górą byli goście, którzy z hali CRS Bielany wywieźli cenne 2 punkty.

Wynik w pierwszym secie cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce wydawało się, że to Legia rozstrzygnie otwierającą partię spotkania na swoją korzyść. „Wojskowi” nie wykorzystali piłki setowej przy stanie 24:23 i po chwili stracili kolejne punkty, dzięki czemu Czołg AZS UW zwyciężył 26:24.

Druga partia to konsekwentna gra Legii i mniej popełnianych błędów przez podopiecznych Marcina Jackowicza. Wygrana 25:21 i na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Początek trzeciej partii to wyrównana gra obu stron. Przy zagrywkacj Pawła Sutyńca goście osiągnęli 3-punktowe prowadzenie, które stopniowo podwyższali aż do wyniku 21:14. Wtedy seria dobrych zagrywek Mikołaja Mulika i Alberta Pojawisa sprawiła, że „Wojskowi” zniwelowali nieco przewagę gości. Ostatecznie Czołg wygrał tą partię 25:21 i objął prowadzenie w całym meczu 2:1.

Czwarty set był najlepszy w wykonaniu „Legionistów”. Dobre zmiany dali Damian Pawłowski, Albert Pojawis i Mulik, dzięki czemu szybko gospodarze przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Pewne zwycięstwo 25:15 i o losach meczu, tak jak tydzień temu w Olsztynie, zadecydował tie-break.

Przy zagrywkach Pawła Sutyńca i przy zmianie stron Czołg AZS prowadził 8:4. Goście kontynuowali dobrą grę w polu serwisowym. Po asie serwisowym Macieja Ignatowskiego, przy stanie 5:11 o przerwę poprosił Marcin Jackowicz. Przy stanie 9:14 Czołg AZS miał pierwszą piłkę meczową. Zryw przy zagrywce Alberta Pojawisa pomógł zniwelować przewagę Czołgu AZS UW. Goście zwyciężyli 15:12 i w całym meczu 3:2.

Następne spotkanie w roli gospodarza, nasz zespół rozegra 24 października. Przeciwnikiem będzie SKS Hajnówka.

Legia Warszawa – Czołg AZS UW 2:3 (24:26, 25:21, 21:25, 25:15, 12:15)

Legia: Rosa, Buczek, Staniszewski, Koc, Szewczyk, Godlewski oraz Bujniak (l), Słowiński (l), Pietrzyk, Pawłowski, Mulik, Pojawis

Czołg AZS UW: Sutyniec, Kleczaj, Ignatowski, Pastuszka, Żyłkowski, Nieora oraz Koncewicz (l), Michalak, Raba, Żuber, Turkot