Legia Warszawa rozpoczyna nowy sezon!

wtorek, 29 Wrzesień, 2015

Siatkarze Legii Warszawa w najbliższą sobotę, 26 września, wyjazdowym spotkaniem z AZS UWM II Olsztyn zainaugurują występy w rozgrywkach II ligi w sezonie 2015/2016.

W zespole nastąpiło kilka kluczowych zmian. W nowym sezonie zespół poprowadzi trener Marcin Jackowicz, prowadzący dotychczas grupy młodzieżowe w MKS MDK. Drugim trenerem, podobnie jak w zeszłym sezonie, będzie Paweł Rzepiński. Do zespołu dołączyło kilku młodych zawodników, których umiejętności mają pomóc drużynie w osiągnięciu dobrego miejsca na koniec sezonu. „Cel na ten sezon to włączenie się do walki o czołowe lokaty w lidze. Będzie to zadanie trudne do realizacji, ale dysponujemy zawodnikami o dużym potencjale i ambicjach” – mówi Karolina Szewczyk, prezes siatkarskiej sekcji Legii Warszawa.

Przygotowania do sezonu trwały całe wakacje i obejmowały treningi na warszawskich obiektach, obóz w Skarżysko-Kamiennej oraz sparingi. Siatkarska Legia wzięła także udział w międzynarodowym turnieju City Volley Cup, który wygrała, zostawiając w tyle takie drużyny jak: Polonia Londyn, KW Netzhoppers Bestensee i Saint Cloud Paris SF.

W nowym sezonie drużyna wystąpi pod nazwą Legia Warszawa. „Pomoc ze strony MKS MDK bardzo nam pomogła i z pewnością bez niej trudno byłoby o reaktywację sekcji siatkówki Legii Warszawa. Teraz jednak pora pójść o krok dalej, by rozwijać naszą działalność pod własnym szyldem” – komentuje Szewczyk.

Swoje mecze w roli gospodarza, siatkarska Legia rozgrywać będzie w hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20 na warszawskich Bielanach (w sąsiedztwie stacji metra Wawrzyszew). Pierwszy „domowy” mecz już 3 października, a rywalem „Wojskowych” będzie Czołg AZS UW Warszawa